Stephenie Meyer - Twilight Saga

14. července 2012 v 0:12 | AnDy |  moje Knihovna

Stephenie Meyer - Twilight Saga


Po česku Stmívání. Tak hádám že v dnešní době už o stmívání ví skoro každý. Před pár rokama jsem o něm ale já sama nevěděla. Jednou mi kámoška povídá ´´ skoukni se stmívání je to úžasnej super film ´´ Tak jsem se koukla a moc s emi líbil. Samozřejmě každý má jiný nazor na tento film nebo na knižní sérii. Ale můj názor je jenom pozitivní. :o) Jak jsem už řekla nejdříve jsme viděla film. 1., 2. a 3. díl Stmívání aneb Stmívání , Nový měsíc , zatmění. Pak teprve se mi dostala do rukou první kniha a já si řekla proč ne? ... Film se mi líbil, kniha bude určitě taky krásná. A byla.

Můj názor: Kniha se čte skvěle. I když jsem viděla první 3 díly zfilmované dřív než jsem četla knihu , dokázala jsem si udělat při čtení i svou vlastní fantazii. Sice jsem si už Edwarda a Bellu představovala jako herce Robert Pattinson a kristen Stewart a stejně tak i mnoho dalších postav jsem si předtstavovala jako herce z filmovaného ztvárnění stmívání,

ale i tak se mi četly všechny 4 knihy moc krásě. Nejvíc mě asi bavila 4. díl knihy aneb Rozbřesk. Asi to je logické. Jelikož jsem 4. díl v tu dobu ještě neviděla byla jsem moc zvědavá jak to dopadne a tudíž byl i Rozbřesk pro mě nejzajmavější. Také se mi v knize Rozbřesk líbilo že 1. půlka knihy je napsaná z očí Jackoba a 2. polovina z očí belly. Pokud se vám film líbil tak určitě doporučuji si přečíst knihu. Mě kniha bavila víc než film :o) A konec Rozbřesku je moc pěkný ;)

Popis knih:
Stmívání (1. díl) :Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože mezi touhou a hrozným nebezpečím.
Nová Měsíc (2. díl) : Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zlého upíra, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají... Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. V druhém pokračování své série autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.
Zatmění (3. díl) : Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu. Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout...
Rozbřesk (4.díl) : Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady?

AnDy :o)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

čtete rádi ?

Ano :o) 60% (36)
Ne :o( 15% (9)
Jen malo ktery knihy 25% (15)

Komentáře

1 Cleia Scampish Cleia Scampish | Web | 14. července 2012 v 14:56 | Reagovat

Kniha se mi líbí víc než film. Četla jsem jenom první a druhý díl, k více jsem se bohužel nedostala, ale kdyby se mi někdy další díly dostaly, přečtu si je.

2 AnDy AnDy | E-mail | Web | 14. července 2012 v 16:17 | Reagovat

[1]: urco precti sdilim stejny nazor kniha se mi libla vic nez film ale tak to vetsinou byva ... :o)

3 Bella Swan Bella Swan | 23. prosince 2012 v 19:23 | Reagovat

I love this books and I love Twilight, too. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama